Ne každému vyhovuje tak dokonalá sladěnost, jako ji vidíme na obrázku nahoře. Mnoho lidí má rádo více přirozenosti a jakési nahodilosti. Vždy ale platí, že jednotlivé prvky interiéru by spolu měly mít určité vztahy.

Chceme Vás naučit k sobě ladit prvky do zdárných harmonií a kontrastů tak, aby celkový dojem byl příjemný a ladný.

A nezáleží, jestli budete chtít tvořit hravě divoké interiéry nebo barevně krotké.

Program seznamuje s procesem návrhu interiéru, s nabídkou trhu (typy výrobků, cenové úrovně, materiály …) a s principy, které vedou k praktické kráse.

V rámci programu předáváme naše praktické zkušenosti ohledně průběhu kreativního procesu i řízení vztahu s klientem.

Diplomový kurz trvá jeden rok a je vstupní branou do světa interiérové tvorby. Máme zkušenost, že za tuto dobu člověk pozná, zda-li má talent na všechny činnosti, které profese designéra/designérky interiérů zahrnuje.

Možná váháte, jestli máte vlohy pro práci s počítačem. Možná je nemáte, ale to nevadí. Tvorba počítačových vizualizací rozhodně není hlavním předmětem činnosti interiérového designéra, i když se to tak může někdy zdát.

U nás se na profesi návrháře interiérů díváme jako na multifunkčního kreativce střihnutého s dobrým organizátorem a skvělým diplomatem. Jedna věc je interiér vymyslet, druhá věc je jej zrealizovat. Protože klademe velký důraz na realizovatelnost našich i Vašich návrhů, jsou organizační (až bychom řekli „produkční“) dovednosti klíčové.

V rámci programu předáváme naše praktické zkušenosti ohledně průběhu kreativního procesu i řízení vztahu s klientem.

Navrhování interiérů vnímáme jako soubor činností, které zahrnují, jak individuální tvůrčí činnost, tak týmovou spolupráci s dalšími profesemi. Další klíčovou činností je komunikace s klientem a tvorba dokumentace myšlenek a navrhovaných řešení.

V kurzu se naučíte jak základy počítačové vizualizace, tak získáte tipy na efektivní a estetické využití ruční kresby.

Pro vizualizaci myšlenek jsme vyvinuli sadu praktických postupů, jak dosáhnout vysoce výstižných a zároveň estetických výstupů.

Na začátku praxe designér tápe, jak přesvědčit klienty, že pro ně bude přínosem a že nebude dělat velké chyby.

Mnoho našich studentů se převelice trápí tím, že na začátku kariéry nemají žádné fotografie nádherných interiérů, které navrhli a zrealizovali.

Jak jinak marketingově odprezentovat, že „TO umím“?, že „mám nápady“, „že mám přehled o nabídce trhu?“ Samozřejmě je pravda, že lépe se marketing dělá ateliéru, který má 10 let praxe a pěknou řádku povedených realizací.

Ale fotografie nejsou jedinou cestou k sebepresentaci a my Vám pomůžeme s prvními krůčky tak, aby byly úspěšné.

Pokud se vydáte studovat k nám, naučíme Vás konzultativní způsob prodeje Vašich myšlenek. Je 21. století, klienti jsou dnes sebevědomí a mají velký rozhled. Klient je pro designéra partner a chce mít v projektu „své slovo“.

To mnoho designérů uvádí do rozpaků, neumí si poradit s argumentací, neumí spolupracovat. Naše metodika práce se ke spolupráci s klientem staví vstřícně a pomáhá dobře zvládat patové situace.

16 let naší praxe nám dává silné přesvědčení, že moderní doba si žádá designéra, který naslouchá a kooperuje, který není pyšný a nadřazený a který umí pracovat s variantami.

 

Vizualizaci budoucího interiéru lze zpracovat mnoha různými cestami. Na pomyslném technologickém vrcholku stojí fotorealistické 3D pohledy do místnosti, které lze stěží rozeznat od skutečné fotografie.

Nám se pro práci s klienty osvědčil program Sketch Up. Je lehké se jej naučit, nestojí mnoho peněz, umí skicnout cokoliv si umaneme.

V rámci Diplomového kurzu se s Vámi podělíme o naše triky a tipy, jak ze Sketch Upu „vytáhnout“ takové obrázky, které Vám nejlépe pomohou při komunikaci a „ladění“ se s klienty. S renderovacím programem Podium pak z něj též „vytáhnete“ realistické „skorofotky“ se stíny, lesky a maty.

Navrhování interiérů vnímáme jako soubor činností, které zahrnují, jak individuální tvůrčí činnost, tak týmovou spolupráci s dalšími profesemi. Další klíčovou činností je komunikace s klientem a tvorba dokumentace myšlenek a navrhovaných řešení.

V rámci programu získáte jak základy počítačové vizualizace, tak tipy na efektivní a estetické využití ruční kresby.

Pro vizualizaci myšlenek jsme vyvinuli sadu praktických postupů, jak dosáhnout vysoce výstižných a zároveň estetických výstupů.

Spojení praktičnosti, pohodlnosti a sofistikované estetiky je pro nás hlavním smyslem práce interiérového designéra.

Diplomový kurz je koncipován jako ucelená příprava na profesi Designér/ka interiérů. Připravíme Vás na zahájení podnikání pod vlastní značkou.

Váš závěrečný projekt bude důkazem, že umíte navrhnout funkční a estetický interiér a též své myšlenky dokonale výtvarně ztvárnit.

Pro zahájení Vašeho podnikání Vás vybavíme metodikou pro řízení průběhu zakázky a též i návodem, jak svou práci nacenit, i jak napsat kvalitní nabídku.

Společně budeme objevovat Vaše názory a přesvědčení ve vztahu k definici „spokojeného bydlení“ a budeme je přetavovat do Vašeho sebepojetí.

Naše kurzy Vás naučí opravdovosti a autenticitě. Žádné „navrch huj a vespod fuj“.

Pevně věříme, že kvalitní interiér nestojí na předstírání drahých materiálů pomocí levných náhražek, které se budou snažit zmást návštěvu, aby uvěřila, že jsme rodina dubajského šejka.

Též nevěříme ve vyplýtvání rozpočtu na dva snadno rozpoznatelné kousky profláklého značkového zboží z výprodeje – pod heslem: „Ať se mám čím chlubit“.

Tvoříme interiéry, které si nehrají na to, co nejsou a jsou hrdě samy sebou.

Mnoho lidí přistupuje k tvorbě interiéru tak, že vymýšlí, kde sehnat levně věci, které působí draze. Třeba Westwing je takových věcí plný. Na fotografii člověk rozdíl od slušného výrobku nepozná, takže snadno zakoupí na žluto natřené kovové nožičky v představě, že budou mít mosazný (luxusní) charakter. Designér by měl mít své osvědčené zdroje slušných řešení za dobrou cenu a neměl by spatřovat svou roli v „lovení“ laciných wow efektních aušusů na e-shopech.

Další věc, kterou se snažíme prosazovat, je neutrácet za „předvádivé“ značkové kusy, aby pak nezbyly peníze na ucelenost a komplexitu zbytku interiéru. Příklad: nekupujte si postel Hastens ve výprodeji, abyste pak museli shánět pohovku za 19 000 Kč, protože Vám to vykrvácelo rozpočet. Tahle disharmonie mezi povahou jednotlivých prvků, to není chytré a šmrncovní doplňování levnějších a dražších kousků (což je určitě hlavní hodnota, kterou designér přináší klientům), to je „vyplácání peněz na show jednotlivostí “ a to nám přijde škoda, protože ty peníze budou pak chybět jinde a celkově bude interiér působit nevyrovnaně.

21. - 22. 6. 2022

První den jsem probrali ergonomii a typologii zařízení, komunikační trasy, zónování.

Druhý den jsme se věnovali modelaci prostoru a kompozici.

5. - 6. 7. 2022

První den jsme se věnovali osvětlení.

Druhý den pak materiálům pro výrobu nábytku na míru a základním úvahám o jeho konstrukci, zejména otevírání.

20. - 22. 7. 2022

První dva dny jsme věnovali kreativní tvorbě … práci s prostorem … jak vymýšlení řešení, tak způsobu zaznamenání řešení pro komunikaci s investorem. Naučili jsme se skicovat ve 2D i 3D … v jednobodové perspektivě a v izometrii.

Třetí den dopoledne jsme probrali, jak zjišťovat požadavky klienta na funkci a styl, jak vést rozhovor, jaké dotazy pokládat.

Třetí den odpoledne jsme se zamysleli nad hlavní typologií stylů interiérů (definice aktuálně módních stylů interiérů) a vyzkoušeli jsme si debatu s klientem nad obrázky jím preferovaného stylu.

9. – 10. 8. 2022

Dva půldny budeme věnovat seznámení s programem Sketch Up.

Vedle toho se potrénujeme v definici stylu interiéru pomocí koláže.

Se Zuzanou doženeme páteční program a Petra si navrhne dispozici Zderazi pro „single middle aged woman“.

5. – 6. 9. 2022

V tomto dvoudni se budeme věnovat technickým otázkám … jako je přívod a odtok vody, umístění plynového sporáku, nároky na rozvody elektřiny, odsávání …

Též se podíváme na rozměry a umístění (návaznosti) skříněk a spotřebičů v kuchyni.

Probereme i typy zařizovacích předmětů do koupelny … sanita a armatury.

24. 9. 2022

Tento den budeme pokračovat ve výuce Sketch Upu

4. 10. 2022

Tento den budeme pokračovat ve výuce Sketch Upu

18. 10. 2022

Tento den budeme pokračovat ve výuce Sketch Upu

1. 11. 2022

Tento den je věnován renderování v programu Podium. Renderování je nadstavba na základním modelem ve Sketch Upu … pracuje se světlem a stínem, zrealističňuje výstup tím, že je rozeznatelný mat a lesk a díky stínům je prostor plastický.

12. - 13. 11. 2022

První den dopoledne probereme materiály pro podlahy a stěny v interiéru – typy, jejich vlastnosti a cenové relace. Odpoledne se podíváme na kladečský plán pro keramické podlahy a stěny a na počítání spotřeby tapety.

Druhý den dopoledne a kousek odpoledne se budeme věnovat ukázkám výstupů designéra v různých fázích projektu (jak presentovat své idee, co kdy připravit) … co se předkládá klientům a proč. Samozřejmě, že se dotkneme i počítačových vizualizací a rozebereme si, jak vznikají. V druhé části odpoledne si pak zkusíte ruční kresbu a kolorování fixami Copic… vkreslování do 2D i 3D výjezdů z SU.

26. - 27. 11. 2022

První den je věnován tématům: optické triky, kombinování vzorů / tvarů, včetně dřevodekorů + práci s barvou. Vysvětlíme si logiku barevného systému NCS.

Druhý den otevřeme otázku podnikání v oblasti interiérového designu – probereme podnikatelské otázky jako jsou ceny, typy klientů, typy projektů, typická časová náročnost, typický výdělek, jak na provize, jak vybírat truhláře či jiného dodavatele … V závěru dne si zadáme závěrečný projekt.