Reportáž z letošního veletrhu Salone del Mobile v Miláně

Letos jsme opět po čase vyrazili na slavný milánský veletrh, abychom prověřili, zda-li víme o všech trendech a novinkách v oboru. Veletrh je skutečně celosvětově populární a setkáte se zde opravdu se všemi národnostmi. Není to levná záležitost, nás návštěva ve dvou vyšla na 25 000 Kč (letenky, ubytování na dvě noci, vstupenka, doprava, strava … na výstavišti jsme se ale nešidili a oběd a dvě kávy s dortíkem i Aperolem absolvovali). Na druhou stranu je to setkání s tím nejprogresivnějším a nejluxusnějším interiérovým vybavením na celém světě. Kdo chce vědět, kam se interiéry ve světě a v tom nejprestižnějším segmentu posunují, měl by to investovat a zažít. Není však samozřejmě mnoho takových, kdo si to mohou dovolit každoročně, to už musí mít mohutně rozjetou luxusní praxi, aby to dávalo smysl.

Inspirace pro kuchyně

Jednoznačným hitem jsou flexibilní kuchyně, kde se dřez a varná deska vmžiku skryje a ostrůvek se promění v párty bar. Dřezy jsou většinou pojednány ve stejném materiálu (keramika, kámen, nerez) jako pracovní plocha. Nerez je po letech zapomnění opět na vzestupu. Kanelování (vertikální drážky) jsou téměř nutnost. Barva se dostává i do vnitřností kuchyně … sbohem bílé lamino korpusy. Skryté dveře jako součást kuchyně též nastupují ve velkém a zásuvná křídla dveří kryjící výklenky jsou už brána za samozřejmost.