KOMPLEXNÍ KURZ  PRO VÁŽNÉ ZÁJEMCE O PROFESIONÁLNÍ KARIÉRU DESIGNÉRA / DESIGNÉRKY INTERIÉRŮ

Program tohoto komorního, na trénink postupů a modelačních dovedností zaměřeného kurzu je koncipován jako ucelená příprava na profesi Designér/ka interiérů.

Váš závěrečný projekt bude důkazem, že umíte navrhnout funkční a estetický interiér a též své myšlenky dokonale výtvarně ztvárnit.

Díky kurzu budete vědět, jak řídit průběh zakázky, co kdy modelovat / kreslit / specifikovat a jak.

Získáte sebejistotu jak při výběru barev, tvarů a materiálů, tak při určování rozměrů a pozic vybavení, zejména při výrobě nábytku na míru.

Pokud se vydáte studovat k nám, naučíme Vás moderní způsob prodeje Vašich myšlenek. Tím je konzultativní přístup, kdy klient je partnerem poskytovatele služby.

Je 21. století, klienti jsou dnes sebevědomí a mají velký rozhled. Klient chce mít v projektu „své slovo“. To mnoho designérů uvádí do rozpaků, neumí si poradit s argumentací, neumí spolupracovat.

Naše metodika práce se ke spolupráci s klientem staví vstřícně a pomáhá dobře zvládat patové situace. 16 let naší praxe nám dává silné přesvědčení, že moderní doba si žádá designéra, který naslouchá a kooperuje … a to Vás naučíme, stejně jako práci s variantami, bez kterých se moderní doba neobejde.

Vizualizaci budoucího interiéru lze zpracovat mnoha různými cestami. Na pomyslném technologickém vrcholku stojí fotorealistické 3D pohledy do místnosti, které lze stěží rozeznat od skutečné fotografie.

Nám se pro práci osvědčil program Sketch Up (SU). Je poměrně snadné se jej naučit, nestojí mnoho peněz, umí skicnout cokoliv si umanete.

V rámci programu kurzu se s Vámi podělíme o naše triky a tipy, jak z SU „vytáhnout“ takové obrázky, které Vám nejlépe pomohou při komunikaci a „ladění“ se s klienty. S renderovacím programem Podium pak z modelu v SU poměrně snadno získáte realistické „skorofotky“. A kdo budete chtít používat V-ray, tak se Vám SU  bude též hodit, neb je s V-rayem kompatibilní.

Školné činí 57 000 Kč a zahrnuje 18 dnů výuky (10:00 – 17:00), studijní materiály ve formě pdf dokumentů, 15 hodin doplňkových videí, podporu při zpracování závěrečného projektu, individuální konzultaci se zpětnou vazbou a závěrečný společný slavnostní den presentací.

1. – 2. 10. 2022

Toto dvoudenní setkání je zaměřeno na hledání vztahu mezi osobností člověka a jeho potřebami ve vztahu k interiéru. Dotkneme se různorodosti ve stylových požadavcích a též probereme typy funkčních požadavků na interiér. Půl dne budeme věnovat tréninku úvodního rozhovoru s klientem … jak vést rozhovor, na co se ptát, jak se získanými odpověďmi nakládat. Další půlden budeme věnovat tréninku rozhovoru pro zjištění stylových preferencí. Na závěr soustředění si každý zadefinuje svůj osobní styl a své funkční požadavky a priority ve vztahu k bydlení.

Zadání domácí přípravy na příští soustředění: zpracování osobního ergonomického atlasu + prostudování samostudijních materiálů k ergonomii.

29. – 30. 10. 2022

Na úvod setkání se podíváme na Vaše ergo atlasy a porovnáme Vaše názory na ideální rozměry v interiéru. Následně si projdeme shrnující výklad k ergonomii. Druhý den se pak budeme věnovat seznámení se s půdorysem v měřítku, typologii nábytku a kuchyňských spotřebičů a seznámení se dvěma základními přístupy ke kresbě v perspektivě …. jednobodová perspektiva a izometrie.

Zadání domácí přípravy na příští soustředění: výběr rodinného domu a zpracování základní dispozice hlavní obytné místnosti včetně pohledy na všechny stěny.

26. – 27. 11. 2022

Na úvod se podíváme na Vaše návrhy interiérů a následně si je zpracujeme výtvarně … nejprve se roztrénujeme na příkladových obrázcích a následně si zpracujeme Vaše interiéry.

Druhý den pak začneme pracovat na stylové úvaze pro zvolený interiér … rozhodnutí se o charakteru stylu … zda víc klasično či více moderní hranatý minimalismus, jaké barvy, klíčové materiály … Na úvod se podíváme na příklady několika definic stylů.

Zadání domácí přípravy na příští soustředění: vybrat konkrétní výrobky pro projekt.

11. 12. 2022

Nejdříve se podíváme na Váš výběr výrobků a následně zpracujeme koláž, která Váš styl zachytí a doladíme si barevně materiálové schéma. Poté se podíváme  do knihovny Sketch Upu, které modely zařizovacích předmětů by se hodily pro počítačový model. Též si ukážeme, jak by se daná textura materiálu chovala v modelu.

Zadání domácí přípravy na příští soustředění žádné není, odpočívejte a užívejte vánoc.

7. 1. 2023

Tento den bude věnován práci ve Sketch Upu … seznámení se základními hmaty a fungováním prostředí. Bude třeba, abyste si přinesli vlastní notebooky, pokud si nebudete chtít zakoupit roční licenci Sketch Upu za 1 600 Kč, budete pracovat v měsíční DEMO verzi zdarma. Odpoledne si probereme téma modelování prostoru – zóny, komunikační trasy, průhledy, výhledy, celistvost, roztříštěnost, těžkost vs. lehkost …

Zadání domácí přípravy na příští soustředění: procvičit práci v SU dle zadání.

28. – 29. 1. 2023

Oba tyto dva dny budeme věnovat tréninku práce se Sketch Upem. První den odpoledne si Sketch Up proložíme barevnou naukou a druhý den odpoledne pak kompozicí.

Zadání domácí přípravy na příští soustředění: procvičit práci v SU dle zadání.

25. - 26. 3. 2023

První den dopoledne se podíváme na Vaše modely a zopakujeme si „výrobní postupy“ modelování a následně se budeme věnovat seznámení s materiály pro výrobu nábytku na míru … deskové materiály (lamino, laminát, HPL, kompakt …), pracovní desky, kování pro otevírání skříněk a zásuvek, úchytky.

Druhý den pokročíme ve Sketch Upových dovednostech. Kdo nebude chtít dále pracovat ve Sketch Upu, bude mít kreslící lekci. Na konci dne se podíváme na téma „optické triky“ – související s použitím světlých vs. tmavých barev a též i teplých vs. studených.

Zadání domácí přípravy na příští soustředění: procvičit práci v SU dle zadání nebo kreslit dle zadání + výběr svítidel pro svůj projekt z prosince.

15. - 16. 4. 2023

První den zahájíme tím, že se podíváme na Vaše SU modely a kresebné práce. To nám zabere větší část dopoledne. Následně přejdeme na Váš výběr svítidel a prodebatujeme jej. Poté se do konce dne budeme věnovat problematice osvětlení interiéru.

Druhý den se dopoledne ponoříme naposledy do Sketch Upu a odpoledne se zaměříme na textil, tapety a kombinaci dřevodekorů.

Zadání domácí přípravy na příští soustředění: připravit koláže vystihující aktuálně moderní interiérové styly a doprovodit je slovně precizním popisem materiálů, tvarů a barev.

6. - 7. 5. 2023

První den dopoledne probereme Vaše stylové koláže a zpracujeme si několik cvičení zaměřených na stylové kombinace prvků. Odpoledne se budeme věnovat stínění a dekoraci oken.

Druhý den zahájíme přehledem možností řešení stěn v interiéru. Navážeme přehledem možností řešení podlah a probereme i kladečský plán.

Zadání domácí přípravy na příští soustředění: vybrat si interiér pro svůj závěrečný projekt a črtnout si varianty dispozičního řešení.

17. - 18. 6. 2023

 

Poslední soustředění zahájíme debatou o Vašem výběru dispozic, následně přejdeme k technickým aspektům navrhování interiérů …. přívod a odtok vody, elektřina, plyn, odtah / digestoř, sádrokarton. Den zakončíme sanitou a armaturami do koupelen.

Druhý den zahájíme přehledem moderního designu interiérových prvků v 20. století. Následně se budeme věnovat problematice podnikání a struktuře presentace klientovi. Podíváme se i na dílčí rozpočty.  Vyzkoušíme si zakreslení plánu osvětlení, podkladu pro truhláře, črty pro dekoratérské studio.  Na závěr setkání si zadáme typy výkresů pro závěrečný projekt.

Závěrečný projekt pak individuálně probereme o víkendu 7. a 8. října 2023 (náhradní termín je 21. října 2023) … rozpis časových slotů je: 10:00 – 11:45, 13:30 – 15:15, 15:30 – 17:15. Studium zakončíme výstavou Vašich prací a slavnostními presentacemi dne 22. října 2023.