KREATIVNÍ POBYTOVÝ WORKSHOP NA KOCANDĚ KRAVSKO

OBSAH KURZU

Workshop je akční a dělný, skoro žádné přednášky (kromě Sketch Upu), pořád něco tvoříme.

K dispozici bude spousta vzorků … podlahovin, tapet, keramiky, dřevodekorů na nábytek, materiálů na pracovní desky do kuchyně, stěrky …

Budeme sestavovat barevně materiálová schémata … interiérové sady ze vzorků.

Též budeme tvořit barevná schémata se štětcem a barvami a i kreslit s fixou Copic a tenkým fixíkem. Podklady pro obtahování dodáme … půdorysy i 3D scény.

Nedílnou součástí bude práce na počítači … koláže i Sketch Up. Vlastní notebooky s sebou! Myš taky!

ORGANIZACE

Ubytování je individuální, pokoj s nikým nesdílíte, koupelna je též vlastní. Součástí účastnického poplatku je i strava (snídaně, obědy, večeře, káva, voda). Nápoje u oběda a večeře si hradí každý sám.

Program probíhá v Barokním sále. Je třeba si s sebou přivézt notebook, na který si společně budeme moci nainstalovat DEMO programu Sketch Up. Též budeme na notebooku vytvářet digitální koláže.

V úterý je příjezd po obědě, začátek programu je ve 14:30, večeře se podává v 18:00. Ve středu začínáme v 9:00, oběd je ve 12:30, následuje „polední klid“ na „vyvenčení se v přírodě“ a odpolední blok programu běží od 14:30 do 18:30, kdy je večeře. Ve čtvrtek začínáme v 9:30 a končíme obědem ve 13:00. Doprava je individuální.

MÍSTO KONÁNÍ

ORA … Originální Regionální Architektura je název architektonického studia, které stojí za nadmíru zdařilou rekonstrukcí KOCANDY. Absolutní vítěz soutěže INTERIÉR ROKU 2018 je tým tvůrců, kteří tvoří osobitá místa, zejména v okolí Znojma a na Jižní Moravě.

Kocanda stojí kousek od Znojma a pyšní se nádhernými výhledy do krajiny a autentickou atmosférou barokního zájezdního hostince skloubeného s keramičkou. Takže zde nalezneme jak industriálního, tak historického ducha. a navíc tu velmi dobře vaří. Jak by také ne, když Kocanda a nedaleká Stodola Suška patří k nejprominentnějším a nejfotogeničtějším svatebním místům v ČR. Prostor areálu je jedna velká zahrada a v říjnu budeme moci obdivovat hru barev nastupujícího podzimu.

Účastnický poplatek obsahující ubytování, stravu a program činí

Když kliknete na zelený blok s datem a časem, tak se Vám otevře popis programu.

Úterý odpoledne

Na Kocandu prosíme přijeďte naobědvaní (třeba v nedalekém Znojmě), přivítáme Vás kávou, čajem a koláčkem. Ubytujete se a ve 14:30 zahájíme program v Barokním sále.

Naše první aktivita bude ladění tapet k podlahám a přemýšlení o náladě vzniklých kombinací.

Následně si každý vybere jednu tapetu, která ho oslovila a k ní sestaví schéma pro hlavní obytnou místnost (kuchyně, jídelna, obývací pokoj) … podlaha, čalouny, závěsy, pracovní deska kuchyně …

Odpoledne zakončíme analýzou teplých neutrálů … budeme sestavovat postupky od nejvíce sytých k nejméně sytým a budeme přemýšlet o vlivu barvy na náladu.

Středa dopoledne

Ráno se rozdělíme na dvě půlky … jedna se bude věnovat seznámení se se Sketch Upem (vlastní notebook nutný) a druhá se bude trénovat v barevné nauce … pomocí barev a štětců bude společně prozkoumávat povahu barev a jejich předurčenost ke vhodným kombinacím. K tomu obdržíte barevnou cvičebnici.

Středa odpoledne

Odpoledne se budeme věnovat trénování práce s fixou Copic a tenkým černým fixíkem … dva jednoduché nástroje, které dokáží téměř zázraky (i v nezkušené ručce). Obdržíte vytištěné podklady ze Sketch Upu a budete je umělecky dotvářet … jak půdorysy, tak pohledy na stěny, tak i 3D.

Před večeří si vyberete barvu pro výmalbu a natřete si ji na velký karton, na který pak následně budeme umisťovat další barvy pro ilustraci schématu místnosti. Budeme tak trénovat cit pro kompozici a barevné ladění v proporcích.

Čtvrtek dopoledne

Zopakujeme program ze středečního dopoledne, jen v obrácených skupinách. Workshop končí obědem ve 13:00.