On-line kurz
interiérového designu

Období od 6. do 14. března 2023

 

V tomto období se podíváme na téma kompozice. Cvičení bude zaměřeno na identifikaci kompozičních chyb.

Období od 15. do 23. března 2023

 

V tomto období zpracujeme ucelený návrh okenní dekorace a osvětlovacího schématu pro místnost, která bude mít zadané pevné parametry. Půjde o to, načrtnout rozměrová a poziční schémata a určit výrobky, které budou použity. Návod opět obdržíte formou videa. Půdorys a nárysy stěn Vám zašleme v pdf formátu.

Období od 24. března do 2. dubna 2023

 

V tomto období se podíváme na možnosti řešení podlah, jejich výhody a úskalí. Cvičení bude zaměřeno na orientaci ve specifikaci podlahových krytin (výrobkově) a v identifikaci různých vlastností výrobků.

Období od 3. do 11. dubna 2023

 

V tomto období se podíváme na tapety, co je to opakování vzoru, jak spočítat spotřebu, jak se různé vzory projevují stylově. Nezapomeneme na cenové srovnání výrobků na trhu.  Cvičení bude zaměřeno výpočet spotřeby tapet pro různé situace (zadána bude konkrétní stěn v konkrétní místnosti)

Období od 12. do 20. dubna 2023

 

V tomto období se blíže podíváme keramické obklady a dlažbu. Zmíníme i existenci kladečského plánu. Probereme cenové hladiny a nabídku na trhu. Cvičení bude zaměřeno na sestavení kladečského plánu pro konkrétní místnost.

Období od 21. do 30. dubna 2023

 

V tomto čase Vám dáme vydechnout a budou malinké prázdniny před slavným finále.

Období od 1. do 9. května 2023

 

V tomto období se ve videích podíváme na to, jak vypadá model interiéru v programu Sketch Up a jaké různé výstupy (dokumenty) z něj můžeme získat.

 

Období od 10. května dále

Nyní nastává čas pro Váš závěrečný projekt … 10. května na webu zveřejníme zadání závěrečného projektu. Dopředu prozradíme, že se bude jednat o interiérovou koncepci rodinného domu pro mladou rodinu se dvěma dětmi. Úkolem bude zpracovat dispoziční plán, zvolit podlahu do všech místností, rozkreslit kuchyňskou sestavu pro výrobu u truhláře, vybrat svítidla do všech místností (+ naznačit jejich umístění), promyslet okenní dekorace a črtnout svou tvarovou a poziční představu ve 2D. Kdo bude chtít, může zpracovat 3D vizualizace … pokud se budete chtít naučit pracovat s programem Sketch Up, můžete docházet na individuální hodiny k nejlepší lektorce Sketch Upu v ČR – Joanně Linhartové – kontakt předáme. Vizualizace nicméně rozhodně nejsou podmínkou absolvování tohoto kurzu.