Na jednu stranu platí, že každý má jiný vkus a každému se tedy líbí něco jiného.

Na druhou stranu všichni tak nějak tuší, že určitá estetické zásady existují a fungují a nikdo nechce splácat „páté přes deváté“.

Obchodníci a i třeba truhláři nás zasypávají různými poučkami … že nábytek má být výškově zarovnán do roviny zárubně … nebo, že dveře by se neměly ladit k podlaze příliš „napřesno“  … nebo lze často zaslechnout či číst, že tři barvy jsou maximum, co snese vkusný a nepřeplácaný interiér.

Principy, ke kterým se všechny tyto „rady“ vztahují, pocházejí ze dvou estetických disciplín a to je BAREVNÁ NAUKA a KOMPOZICE. Oběma se budeme věnovat a v obou Vás vybavíme schopností volit ty správné „efekty“, abyste docílil/a zamýšleného estetického efektu.

Barevnou nauku učíme na systému NCS, který kombinujeme s kruhem o třech primárních barvách CMYKu. V rámci výuky okompozice vás seznámíme jak s historickou aplikací – např. Le Corbusiera či Palladia, tak s aplikací v dnešních interiérech – na konkrétních příkladech.

Náš půlroční on-line kurz ve Vás probudí kreativce, který dokáže zhmotnit vizi interiéru v jakémkoliv stylu a vždy půjde o styl promyšlený, vyladěný a vkusný. Lidská psychika krásu, harmonii a ladnost vnímá … u někoho více, u někoho méně, u někoho zcela podprahově …  ale není nejmenších pochyb, že styl míru příjemnosti pobytu v interiéru ovlivňuje.

Kromě výše uvedených královských disciplín estetiky se budeme věnovat i modelování prostoru a ergonomii a v neposlední řadě seznámení s průřezem trhu s výrobky pro interiér.

Na jednu stranu platí, že každý má jiný vkus a každému se tedy líbí něco jiného.

Na druhou stranu všichni tak nějak tuší, že určitá estetické zásady existují a fungují a nikdo nechce splácat „páté přes deváté“.

Obchodníci a i třeba truhláři nás zasypávají různými poučkami … že nábytek má být výškově zarovnán do roviny zárubně … nebo, že dveře by se neměly ladit k podlaze příliš „napřesno“  … nebo lze často zaslechnout či číst, že tři barvy jsou maximum, co snese vkusný a nepřeplácaný interiér.

Principy, ke kterým se všechny tyto „rady“ vztahují pocházejí ze dvou estetických disciplín a to je BAREVNÁ NAUKA a KOMPOZICE.

Obě budeme probírat a vybavíme schopností volit ty správné „efekty“, abyste docílil/a zamýšleného estetického efektu.

Barevnou nauku učíme na systému NCS, který kombinujeme s kruhem o třech primárních barvách CMYKu. V rámci výuky okompozice vás seznámíme jak s historickou aplikací – např. Le Corbusiera či Palladia, tak s aplikací v dnešních interiérech – na konkrétních příkladech.

Náš půlroční on-line kurz ve Vás probudí kreativce, který dokáže zhmotnit vizi interiéru v jakémkoliv stylu a vždy půjde o styl promyšlený, vyladěný a vkusný. Lidská psychika krásu, harmonii a ladnost vnímá … u někoho více, u někoho méně, u někoho zcela podprahově …  ale není nejmenších pochyb, že styl míru příjemnosti pobytu v interiéru ovlivňuje.

Kromě výše uvedených královských disciplín estetiky se budeme věnovat i modelování prostoru a ergonomii a v neposlední řadě seznámení s průřezem trhu s výrobky pro interiér.

Náš on-line kurz obsahuje 23 hodin výukových videí, na jejichž „konzumaci“ je vyčleněno 15 týdnů.

V každém z těchto týdnů se pak zpracovávají dvě cvičení a jedno cvičení Vám zabere přibližně 40 minut. Cvičení se odesílají elektronicky a zpětnou vazbu Vám zašleme písemně do tří dnů od obdržení Vaší práce.

V programu je též čas na projektovou práci (7 týdnů). První projekt je zaměřen na definici stylu interiéru, druhý projekt je zaměřen na modelaci prostoru a třetí projekt je projekt závěrečný a tudíž komplexní – kromě návrhu samotného se demonstruje i schopnost vytvořit estetické výkresy a srozumitelnou presentaci.

Závěr programu spočívá v odevzdání absolventského projektu … na osobním setkání u nás v ateliéru … 9. – 10. 12. 2022 jsou standardní termíny k výběru. Náhradní termín si můžeme domluvit za poplatek 1 800 Kč v čase do konce ledna 2023.

V rámci on-line studia se zorientujete též v zobrazení, která interiérový designér zpracovává, aby klientovi představil své myšlenky a záměry.

Naučíme se též pracovat s měřítkem a kreslit konstrukční črty, 2D a 3D obrázky. Počítačová vizualizace v programu kurzu obsažena není, víme, že třeba Draw Planet Sketch Up dálkově učí, ale my máme zkušenost, že to není úplně snadná disciplína a naši studenti potřebují poměrně velkou „živou“ podporu při studiu a tudíž jsme se k zařazení tohoto tématu do kurzu neodhodlali.

Kdo bude mít chuť se od nás Sketch Up naučit, může k nám docházet na individuální výuku … 10:00 – 16:00 (75 minut pauza na oběd). Typicky člověk potřebuje 4 dny na zvládnutí základů.

Učíme po dvoudnech. Koučovací a výukový poplatek pro jeden dvouden činí 6 800 Kč a termíny si domluvíme emailem.

Náš on-line kurz obsahuje 23 hodin výukových videí, na jejichž „konzumaci“ je vyčleněno 15 týdnů.

V každém z těchto týdnů se pak zpracovávají dvě cvičení a jedno cvičení Vám zabere přibližně 40 minut. Cvičení se odesílají elektronicky a zpětnou vazbu Vám zašleme písemně do tří dnů od obdržení Vaší práce.

V programu je též čas na projektovou práci (7 týdnů). První projekt je zaměřen na definici stylu interiéru, druhý projekt je zaměřen na modelaci prostoru a třetí projekt je projekt závěrečný a tudíž komplexní – kromě návrhu samotného se demonstruje i schopnost vytvořit estetické výkresy a srozumitelnou presentaci.

Závěr programu spočívá v odevzdání absolventského projektu … na osobním setkání u nás v ateliéru nám své myšlenky a práci představíme a popovídáme si o Vašem řešení … 9. – 10. 12. 2022 jsou standardní termíny k výběru.

Náhradní termín si můžeme domluvit za poplatek 1 800 Kč v čase do konce ledna 2023.

V rámci on-line studia se zorientujete též v zobrazení, která interiérový designér zpracovává, aby klientovi představil své myšlenky a záměry.

Naučíme se též pracovat s měřítkem a kreslit konstrukční črty, 2D a 3D obrázky. Počítačová vizualizace v programu kurzu obsažena není, víme, že třeba Draw Planet Sketch Up dálkově učí, ale my máme zkušenost, že to není úplně snadná disciplína a naši studenti potřebují poměrně velkou „živou“ podporu při studiu a tudíž jsme se k zařazení tohoto tématu do kurzu neodhodlali.

Kdo bude mít chuť se od nás Sketch Up naučit, může k nám docházet na individuální výuku … 10:00 – 16:00 (75 minut pauza na oběd). Typicky člověk potřebuje 4 dny na zvládnutí základů.

Učíme po dvoudnech. Koučovací a výukový poplatek pro jeden dvouden činí 6 800 Kč a termíny si domluvíme emailem.

Na kurzu budeme společně pojmenovávat principy, které  zabraňují tomu, abychom v interiérech tvořili nesourodé celky, jako je tomu na naší fotografii vlevo.

Cyklistické legíny, tylová sukně, lodičky, dřevorubecká košile, gypsy kabelka, kožená bunda, mondénní klobouk na rivieru … samé pěkné věci, ale takhle na jedné hromadě to vážně není fajn!

Na kurzu budeme společně pojmenovávat principy, které  zabraňují tomu, abychom v interiérech tvořili nesourodé celky, jako je tomu na naší fotografii níže.

Cyklistické legíny, tylová sukně, lodičky, dřevorubecká košile, gypsy kabelka, kožená bunda, mondénní klobouk na rivieru … samé pěkné věci, ale takhle na jedné hromadě to vážně není fajn!

U nás se naučíte mít velký cit pro vhodnost kombinací … budete prvky interiéru volit z pohledu materiálu, barvy i tvaru. Někteří lidé si myslí, že jsou designér, když sestavují sadičky podle pinterestových trendů.

Mít nakoukanou módu je věc jedna, umět tvořit samostatně je věc úplně jiná. Estetické principy platí  napříč trendy.

U nás se naučíte mít velký cit pro vhodnost kombinací … budete prvky interiéru volit z pohledu materiálu, barvy i tvaru. Někteří lidé si myslí, že jsou designér, když sestavují sadičky podle pinterestových trendů.

Mít nakoukanou módu je věc jedna, umět tvořit samostatně je věc úplně jiná. Estetické principy platí  napříč trendy.

Týden od 4. července 2022

V prvním týdnu se podíváme na aktuální trendové tendence … scelování stěn, velkoformátovost, obdiv k patině, návrat klasických momentů – například v oblasti lišt, paradox mezi velkou touhou po hebkém útočišti a tlakem na asketický purismus, samozřejmě vliv postmoderny …

První video představí trendy používané dnes již poměrně běžně, druhé se zaměří na tendence teprve klíčící v kruzích designových znalců a na masový trh se teprve chystající.

Cvičení prvního týdne je jedno zaměřeno na formulaci aktuálních módních prvků v ČR a druhé na analýzu čerstvého progresivního interiéru dle vlastního výběru.

Týden od 11. července 2022

Ve druhém týdnu nás bude zajímat, jaký vliv má životní styl a hodnoty člověka / rodiny na funkční a estetické zadání pro interiérového designéra.

První video představí vliv na uspořádání kuchyně. Druhé video se zaměří na výběr materiálů. Tento týden má i třetí video a to je věnováno průběhu vstupního rozhovoru s klientem … právě z pohledu zadání požadavků.

Cvičení druhého týdne je jedno zaměřeno na specifikaci vlastních požadavků na kuchyni a vztah těchto požadavků s Vaším osobním nastavením / hodnotami. Druhé se věnuje zamyšlení, co vše potřebujeme od klienta zjistit na začátku projektu.

Týden od 18. července 2022

Ve třetím týdnu se zaměříme na analýzu současných interiérových stylů … jaké mají znaky, jak se člení.

První video představí vztah mezi moderností a klasikou. Druhé video se zaměří na znaky elegance versus znaky ležérnosti. Třetí video se bude věnovat znakům přírodního stylu a jeho rozdílem od stylů venkovských. Čtvrté video představí výrazy jako je koloniální styl, etno, eklektický styl, co je to minimalismus a v neposlední řadě probereme zdrojovou inspiraci pro industriální pojetí dnešních interiérů. Součástí podkladů tohoto týdne je i přehled dodavatelů, které máme rádi a doporučujeme je.

Cvičení třetího týdne je jedno zaměřeno na specifikaci kořenů a projevů Boho stylu. Druhé cvičení bude o tvorbě koláže v duchu stylu, který se Vám blízký.

25. července - 7. srpna 2022

V tomto období se budeme věnovat projektové práci. Projekt bude zaměřen na kombinaci materiálů, barev a tvarů pro zvolený styl.  Obdržíte od nás detailní návod.

Týden od 8. srpna 2022

Ve čtvrtém samostudijním týdnu se zaměříme na materiály pro podlahy, stěny a nábytek na míru (skříňového typu).

Videa budou zaměřena na specifikaci vlastností materiálů i cenové relace.

První cvičení tohoto týdne se věnuje orientaci v produktech pro podlahy z pohledu odolnosti. Druhé cvičení je zaměřeno na orientaci v povrchových úpravách deskového materiálu.

Týden od 15. srpna 2022

V pátém samostudijním týdnu se zaměříme na navrhování nábytku na míru z pohledu konstrukce, na téma osvětlení interiéru a též na řešení stínění oken.

Videa budou zaměřena na témata jako jsou úchytky, mechanismy otvírání skříněk, typické rozměry nábytkových částí, parametry světelných zdrojů, jak kreslit světelné schéma, jak si vyhodnotit, že mám prostor dostatečně osvětlený, jaké typy výrobků pro stínění oken existují a jak se rozhodovat, co kde použít.

První cvičení tohoto týdne se věnuje tréninku kresby nábytku na míru. Druhé cvičení je zaměřeno na návrh osvětlení hlavní obytné místnosti.

Týden od 22. srpna 2022

V šestém samostudijním týdnu se zaměříme na další důležité materiály pro interiér: textil, sklo, kámen. Budeme se věnovat i pracovním deskám v kuchyni.

První cvičení tohoto týdne je zaměřeno na porovnání různých textilních výrobků z pohledu funkce. Druhé cvičení je zaměřeno na orientaci  v cenových relacích materiálů pro pracovní desku do kuchyně.

29. srpna – 11. září 2022

V tomto období se budeme věnovat projektové práci. Projekt bude zaměřen na návrh dispozičního řešení interiéru ve 2D výkresech. K tomuto projektu budete mít k dispozici video návod, který Vám představí, jak pracovat s měřítkem a též i  jak výkresy zpracovat kresebně. K tomuto projektu též obdržíte elektronický atlas ergonomických čísel pro interiér.

Týden od 12. září 2022

V sedmém samostudijním týdnu se zaměříme na náměty pro Vaší práci v oblasti modelování prostoru. Součástí je i téma kompozice.

První cvičení tohoto týdne je zaměřeno na návrh kompozičního řešení stěny v zadané místnosti. Druhé cvičení je zaměřeno na analýzu zadaných interiérů z pohledu modelace prostoru.

Týden od 19. září 2022

V osmém samostudijním týdnu se zaměříme na optické triky při práci s prostorem a též na problematiku kombinace vzorů. Probereme, jak vzory tapet a textilu, tak dřevodekory.

První cvičení tohoto týdne je zaměřeno na průzkum … hledání příkladů potlačování nedostatků prostoru pomocí optických triků. Druhé cvičení tohoto týdne je zaměřeno na kombinaci vzorů textilu i dřevodekorů dle vlastního výběru.

Týden od 26. září 2022

V devátém samostudijním týdnu se zaměříme na základní technické aspekty související se stavbu … voda, větrání, elektřina. Zvláštní pozornost budeme věnovat instalacím v kuchyni i koupelně. Probereme si i základy armatur a sanity.

První cvičení tohoto týdne  se věnuje identifikaci zboží na trhu dle zadání. Druhé cvičení je zaměřeno na hledání chyb v návrhu kuchyně z pohledu instalací.

Týden od 3. října 2022

V desátém  samostudijním týdnu se zaměříme na problematiku barev. Představíme si definici barvy z pohledu odstínu, jasu a sytosti. Též se podíváme na principy, podle kterých se barvy odborně kombinují.

První cvičení tohoto týdne je zaměřeno na analýzu neutrálů. Druhé cvičení se věnuje kombinaci odstínů podle barevného kruhu.

Týden od 10. října 2022

V jedenáctém samostudijním týdnu se budeme věnovat barevnému systému NCS. Představíme si NCS barevný kruh i strukturu kódu, který každou barvu  definuje.

První cvičení tohoto týdne je zaměřeno na tvorbu barevné paletky podle zadání. Druhé cvičení je o hledání kódu pro zadané barvy.

Týden od 17. října 2022

Ve dvanáctém samostudijním týdnu se budeme věnovat 3D kresbě a nácviku perspektivnímu zachycení reality. Obdržíte manuál pro kresbu jednobodové perspektivy a izometrického zachycení kuchyňské linky.

První cvičení tohoto týdne je zaměřeno na jednobodovou perspektivu. Druhé cvičení je zaměřeno na kresbu kuchyňského ostrůvku ve 3D.

Týden od 24. října 2022

Ve třináctém samostudijním týdnu se budeme věnovat kreslení půdorysu a 2D pohledů na stěny … trénink výtvarných postupů. K tomuto týdnu Vám zašleme podkladové materiály poštou domů – včetně fix.

První cvičení tohoto týdne je zaměřeno na použití šedých akvarelových fixů. Druhé cvičení se věnuje stínování 3D pohledu do interiéru.

Týden od 31. října 2022

Ve čtrnáctém samostudijním týdnu se budeme věnovat tvorbě koláží v elektronické podobě. Budeme si ukazovat, jak pracovat s formátem, co a jak komunikovat. Též se budeme bavit o funkci popisků.

První cvičení tohoto týdne je zaměřeno na jednobodovou perspektivu. Druhé cvičení je zaměřeno na kresbu kuchyňského ostrůvku ve 3D.

Týden od 7. listopadu 2022

V patnáctém samostudijním týdnu se budeme věnovat přípravě presentace pro klienta. Aby měla spád, aby komunikovala hlavní témata k debatě, aby zaujala.

První cvičení tohoto týdne je zaměřeno na hledání chyb v předložené presentaci . Druhé cvičení je zaměřeno na sestavení presentace z podkladů, které Vám pošleme … dodáme Vám různé obrázky k navrženému interiéru a Vaším úkolem bude je seskládat do působivé a sdělné presentace.

14. listopadu - 7. prosince 2022

V tomto období se budeme věnovat Vašemu závěrečnému projektu. Projekt bude zaměřen na kompletní návrh kuchyně, koupelny a jedné obytné místnosti dle Vašeho vlastního výběru. K tomuto projektu budete mít k dispozici video návod, který Vám představí, jak o projektu uvažovat, na co se zaměřit a též i  jaké výkresy zpracovat.

9. – 10. prosince 2022

V tyto dny se na Vás budeme těšit u nás v ateliéru. Každý student bude mít prostor 90 minut … individuálně svůj projekt presentovat a prodiskutovat naši zpětnou vazbu. Na závěr studia od nás obdržíte potvrzení o studiu ve formě representativního diplomu s termíny a tématickým rozsahem studia.

Čeká na Vás 5 ukázek z různých lekcí a vy si tak uděláte představu, zda-li  by Vás bavilo a obohatilo něco podobného konzumovat“ ve svých volných chvilkách skoro každý týden.