20. dubna 2022

Kurz začíná dne 20. dubna 2022. Tento den je věnován představení procesu návrhu interiéru z pohledu autora i z pohledu komunikace s klientem. Budeme diskutovat funkční požadavky, formulaci zadání projektu, specifikovat stylové směry i cenové úrovně.

Na poslední setkání před létem je pak za domácí úkol tvorba „atlasu současných interiérových stylů“. Domácí úkol si probereme na setkání 18. května.

18. května 2022

Dne 18. května 2022 se budeme věnovat vedení vstupního rozhovoru s klientem a tvorbě nabídky. Dotkneme se i různých možností kalkulace ceny za práci interiérového designéra. 

15. června 2022

Dne 15. června 2022 se zaměříme na mapování interiérových stylů … klasické znaky, moderní znaky, aktuální typologie.

Přichází letní prázdniny … na které Vás vybavíme sadou cvičení, které bychom byli rádi, kdybyste si přes léto zpracovali. Cvičení Vám předáme v papírové podobě 15. 6. 2022.

Exkurzní dny

První termín po prázdninách je pak středa 7. září 2022, kdy začínají exkurze. Exkurzních dnů je celkem sedm.

Exkurzní dny probíhají v dvoutýdenní frekvenci. Jejich program Vám budeme zasílat vždy týden dopředu, neboť se ladí vždy čerstvě … showroomy „zápasí“ s nápory zakázek, nemocemi personálu a časy pro návštěvu nám nejsou schopné přislíbit dlouho dopředu.
Navštívíme minimálně dvě kuchyňská studia, minimálně jeden showroom na osvětlení (spíše dva a možná i tři), dva showroomy na vybavení koupelen včetně obkladů a dlažby, jedno velké studio na podlahy a rádi bychom zajistili i exkurzi na vinylové podlahy speciálně, moc pěknou spolupráci máme s showroomem, který presentuje výrobky ORAC, má mnoho tapetových vzorník, ukázky stěrek. Významným exkurzním místem je i jedno pěkné studio zaměřené zejména na stěrky. Textil, tapety budeme s vámi chtít omrknout i na výletě do Hradce Králové, který předběžně plánujeme na 21. září 2022.
Exkurze vnímáme jako volný program, kde absence není pro studium kritická a tudíž exkurze nenahrazujeme žádným způsobem.

Paralelně s exkurzním programem zahájíme od září „expedici“ výukových videí zaměřených na technická témata … konstrukce nábytku, okenní dekorace, osvětlovací schéma, řešení podlah a stěn … Každý týden Vás vybavíme minimálně jednou hodinou studia na doma přes web. Některé týdny přetáhneme a bude to 90 minut.

V době mezi exkurzními dny budeme předpokládat, že sledujete naše videa na webu a zadáme si zpracování esejí na různé technické otázky. Eseje nám budete zasílat emailem a my Vám k nim budeme zpět emailem zasílat zpětnou vazbu.

14. prosince 2022

V prosinci pokračujeme opět výukou v učebně. Poslední setkání před vánoci budeme mít ve středu 14. prosince 2022 a budeme se věnovat estetickým principům a designovým pravidlům při práci s interiéry (barevná nauka, kompozice, optické triky, kombinace vzorů, modelace prostoru).

Od 18. ledna do 29. března 2023

Dne 18. ledna 2023 zahájíme výuku počítačového programu Sketch Up. Na tuto výuku nepotřebujete vlastní počítač, notebook s licencí bude při výuce k dispozici. Další termíny pro výuku Sketch Upu jsou:  15. února 2023,  15. března 2023.

Cílem výuky programu Sketch Up je v tomto kurzu dosažení schopnosti vymodelovat místnost, vymodelovat nábytek na míru (typicky kuchyně, knihovna, komoda), stáhnout si nábytek z knihovny a upravit si jej na správný rozměr a opatřit jej i správnou texturou či barvou (typicky žide, pohovka, stůl). Podíváme se i na otázku svítidel … ta v případě, že je nenalezneme v knihovně, modelujeme, nicméně z ekonomických důvodů se nesnažíme o absolutní věrnost.

Dne 15. března 2023 se v době od 10 do 11 hodin pobavíme o Vašem závěrečném projektu … co jste si kdo vybral/a za téma (jaký prostor, jaké zadání) … úvodní povídání na toto téma provedeme 15. června 2022.

Duben 2023

V dubnu 2023 se koná závěrečné soustředění Vašeho studia (ve dnech 18., 19. a 20. dubna 2023).