KOMPLEXNÍ ON-LINE KURZ NAVRHOVÁNÍ INTERIÉRŮ

PROKLIK NA
VOLNĚ PŘÍSTUPNÝ
NÁHLED NA
UKÁZKOVÉ
VIDEOLEKCE

Unikátní distanční kurz interiérového designu, který zahrnuje jak přehled o trendech, nabídce trhu, tak odborné zásady stylových aspektů a v neposlední řadě i technickou a konstrukční problematiku.

Kombinace webově přístupných videí, emailem zasílaných podkladů a osobní zpětné vazby. Zpětná vazba na Vaši práci je nejdůležitější komponentou studia.

Kurz obsahuje 2 průběžné projekty a 12 cvičení, jejich vypracováním sbírá student kredity. Celkově lze získat 160 kreditů. Zisk 96 kreditů je předpokladem k ucházení se o náš Diplom.

Studium je zakončeno závěrečným projektem, který se zasílá elektronicky a zpětná vazba k němu též probíhá elektronicky. Diplom, potvrzující absolvované studium Vám pak zašleme doporučenou poštou a sms Vás upozorníme, že byl odeslán, abyste jej mohl/a čekat ve schránce či na poště.

ŽIVOT – jaké jsou ingredience šťastného života v interiéru?

Náš kurz klade velký důraz na ergonomii a dispoziční řešení příjemné pro život. Čísla vnímáme jako základ kvalitního designu. Správné výšky, správné průchody, prostor pro vytočení i natažení nohou při relaxu.

Kromě rozměrů si pak hodně „ujíždíme“ na správné volbě materiálů … aby plnily jak funkci estetickou, tak praktickou. Pokud by vše bylo například pouze z lamina, tak je to sice krásně omyvatelné a funkční, ale celek by postrádal duši.

Při sestavování barevně materiálového schématu klademe důraz na různorodost, živost, zajímavost. V neposlední řadě se i hodně věnujeme cenovým žebříčkům, neb s nekonečným rozpočtem asi pracujeme málokdo a většinou se snažíme svůj rozpočet utratit chytře … abychom z investice vyzískali co nejvíce „muziky“. Mnohdy stačí začlenit pár nečekaných kousků a celý interiér se nadechne.

TRENDY - na co mají vliv, i kdybychom se jim chtěli tisíckrát vyhnout?

Hodně lidí v dnešní době cítí, že nás trendy začínají poměrně dosti válcovat. A v interiérech snad ještě více, než v oblékání, kde se prostor pro individualitu kupodivu v posledních letech objevuje.

Interiéry se však podobají jako vejce vejci. Málokdo má odvahu jít proti proudu šedé, stěrek ala beton, černých kovových linií… U nás věříme, že úkolem interiérového designéra je trendy znát a ve svých návrzích respektovat ducha doby, ale zároveň trendy neaplikovat otrocky a u každého interiéru se snažit o individualitu dle osobnosti obyvatel či ducha značky hotelu či kavárny.

Snažíme se dodávat odvahu projevit své touhy, udělat si radost, dovolit si dát interiéru otisk své osobnosti. Další aspekt kvalitního interiéru je pak podle nás nadčasovost a v kurzu se intenzivně věnujeme přemýšlení o tom, jak jí dosáhnout.

ATMOSFÉRA – je úkolem designéra nebo o ní vůbec nejde?

No a atmosféra je pro nás prostě nejvíc. Atmosféra a pocity …. estetika i pohodlí … jakási plavná ladnost a přirozenost plynutí interiéru … to jsou pro nás hlavní cíle interiérové tvorby.

Při práci s atmosférou nedáme dopustit na koláže, které krásně vystihnout kontrasty a harmonie textur, barev, materiálů. Dnešní doba volá po hřejivosti, něžnosti, uvolnění mysli … a interiéry dokáží tento úkol naplňovat … náš domov je útočiště, místo pro radostné uvolnění, vřelost. I veřejné prostory se polidšťují a předhání v lákavosti … proto je dnes práce interiérového designéra ještě žádanější, než v minulosti.

Povedené interiéry zkvalitňují soukromý život, život na pracovišti i pobyt třeba na nádraží či v kadeřnictví. Zajímavé a pohodlné interiéry jsou dnes často klíčem k úspěchu v mnoha oborech, kavárnami počínaje a koncertními síněmi konče.

Účastnický poplatek za celý kurz činí

14 000 Kč

NEZÁVAZNĚ
REGISTROVAT

Když kliknete na zelený blok s daty, otevře se Vám popis programu v daném období.

22. července – 6. srpna 2024

První blok studia je věnován současným trendům a stylům interiérů. Všichni známe pojmy jako je „industriální styl“, „provence styl“, „minimalismus“. Jenže, jak jde doba kupředu, tak se stylové tendence vyvíjejí a mísí a je dobré si v tom udělat trochu pořádek. Zaměříme se tedy na definice slov jako je klasika, ležérno, formálno … a jak se jejich vyznění projevuje v interiérech. Barvy, tvary a materiály v sobě nesou určité stylové předurčenosti – mají v sobě určitou náladu a s tou jako profesionálové v interiérovém designu pracujeme. Zaměříme se na specifikaci barev, tvarů a materiálů.

Pro toto období je na programu 6 videí, v celkovém časovém rozsahu přibližně 3 hodiny:

 • Hojně rozšířené módní prvky v dnešních interiérech … 48 minut
 • Trendy – více čerstvé novinky … 30 minut
 • Modernost vs. klasika … 32 minut
 • Elegance vs. ležérnost … 16 minut
 • Přírodní vs. venkovský … 29 minut
 • Slova používaná k podchycení stylu … 29 minut

Cvičení pro toto období má číslo 1 a spočívá ve vyjádření Vašeho pohledu na definici těchto dvou stylů a jejich vzájemného porovnání:
a) SKANDINÁVSKÝ STYL
b) STYL JAPANDI

Každý z těchto dvou stylů Vás požádáme popsat formou elektronické koláže s popisky barev, tvarů a materiálů. Neexistuje žádná 100% správná definice, půjde o Váš úhel pohledu a cílem není zjišťovat, zda-li styl vnímáte „předpisově“, ale spíš potrénovat používání slov, která styly charakterizují a touto hravou formou rekapitulovat stylové znaky dneška a zavnímat, že něco je unikátní znak konkrétního stylu a něco je „prostě jen“ celkový trend figurující též v určitém stylu.

7. – 21. srpna 2024

Toto období se noří do studia interiérových stylů ještě hlouběji a půjdeme se opřít o dobové definice a dobové tvarosloví. To se nám bude hodit zejména pro rozlišování klasických a moderních tvarů.

Obdržíte od nás několik dokumentů, kde si prohlédnete znaky stylových epoch a projdete si myšlenkové pochody při ladění prvků do harmonie či kontrastu.

V tomto období Vás čeká jedno cvičení (v rámci kurzu celkově druhé), které se zaměřuje na vhodnost kombinování nábytku, svítidel a dekorací … formou kvízu.

22. srpna – 16. září 2024

Třetí blok studia dále pokračuje v přemýšlení o stylech interiérů. Doplňkovým tématem období je pak téma podnikání a k němu Vám předložíme 5 video-lekcí v rozsahu přibližně 3 hodiny:

 • Sebedefinice, kdo je zákazník a propagace … 45 minut
 • Klíčová role obrázků a jak na ně … 18 minut
 • Co vše je třeba specifikovat, aby se návrh zhmotnil … 51 minut
 • Cenové srovnání vybraných profesí v ČR … 48 minut
 • Jak nahlížet na hodinové sazby … 21 minut

Hlavní zaměření tohoto období je cvičení (v rámci kurzu celkově třetí), které se věnuje analýze stylu slavné influencerky Atheny Calderone. Na jejím stylu se budeme trénovat v identifikaci znaků klasiky, dramatična i ležérna.

17. – 29. září 2024

Čtvrtý blok studia je zaměřen na první úvahy o ergonomii interiéru z hlediska rozměrů (průchodů, dosahů a zařizovacích předmětů). Vedle těchto témat budeme pokračovat i v přemýšlení o podnikatelských otázkách.

Pro toto časové období jsou na programu 4 video-lekce, v celkovém časovém rozsahu přibližně 2,5 hodiny:

 • Různé typy obrázků pro různé typy pojetí práce designéra … 28 minut
 • Kolik času zabere vytvořit slušný návrh interiéru … 54 minut
 • Různé typy zakázek mají různý průběh … 40 minut
 • Propagace interiérového designéra na webu a Instagramu … 29 minut

Hlavní zaměření tohoto období je cvičení (v rámci kurzu celkově čtvrté), které spočívá v zamyšlení se nad rozměry v interiérech formou kvízu.

30. září – 15. října 2024

Pátý blok studia pokračuje v pronikání do ergonomie interiéru z hlediska rozměrů a též na principy modelace prostoru.

Pro toto časové období jsou na programu 3 video-lekce, v celkovém časovém rozsahu přibližně 2 hodiny:

 • Ergonomie v číslech (výšky, šířky, hloubky) … 50 minut
 • Způsoby zobrazení interiérů a práce s měřítkem … 36 minut
 • Modelování prostoru … 34 minut

Hlavní zaměření tohoto období je na cvičení (v rámci kurzu celkově páté), které má podobu kvízu a připravuje Vás na Váš první projekt. Kvíz Vám představí různá prostorová řešení jednoho interiéru a Vaším úkolem bude vyjádřit svůj názor na jejich plusy a mínusy, případně identifikovat ergonomické chyby daného řešení.

16. – 30. října 2024

Šestý blok studia se věnuje pokračování v přípravě na Váš první projekt.

Cvičení pro toto období má číslo 6 a spočívá ve výběru fotografií zajímavého prostorového řešení dle zadání situací: např. situace č. 1 – „Prostorově nenáročné začlenění kosmetického stolku do nábytku pokojíku mladé slečny“

Vedle této práce se pak můžete věnovat shlédnutí čtyř video-lekcí o podnikatelských otázkách v celkovém časovém rozsahu lehce pod tři a půl hodiny:

 • Propagace interiérového designéra na webu a Instagramu … 29 minut
 • Co dělá interiérový designér v rámci realizační fáze … 17 minut
 • Je to hlavně Vaše estetické oko, co prodáváte? … 11 minut
 • Úvahy o tom, co dát do prezentace návrhu interiéru pro klienta … 2 hodiny, 19 minut
31. října – 16. listopadu 2024

Sedmý blok studia je zaměřen na Váš první samostatný projekt … návrh hlavní obytné místnosti v bytě ve výškové budově u lesa na Praze 4 … kuchyně, jídelní stůl, pohovka.

17. – 30. listopadu 2024

Osmý blok Vašeho studia je zaměřen na cvičení (celkově sedmé), které se věnuje průzkumu ohledně rozměrů typických pozici osob v interiéru při vykonávání různých činností.

1. – 16. prosince 2024

Devátý blok studia se věnuje estetickým principům interiérového designu.

Ve video-lekcích se zaměříme se na práci s barvou a kompozicí. Na programu jsou 4 video-lekce, v celkovém časovém rozsahu přibližně 2 hodiny:

 • Úvod do barevné nauky … 32 minut
 • NCS systém … 23 minut
 • Úvod do kompozice … 29 minut
 • Kombinování vzorů včetně dřevodekorů … 42 minut

Cvičení pro toto období má číslo 8 a představuje jej kvíz zaměřený na procvičení problematiky z video-lekcí.

17. prosince 2024 – 12. ledna 2025

Tento blok studia je zaměřen na navrhování nábytku na míru.

Pro toto časové období je na programu 5 video-lekcí, v celkovém časovém rozsahu přibližně 4 hodiny:

 • Materialita pro přemýšlení o nábytku na míru … 39 minut
 • Deskové materiály firmy Egger … necelé 2 hodiny
 • Materiály pro pracovní desky do kuchyně … 29 minut
 • Úchytky a otevírání skříněk a zásuvek … 36 minut
 • Jak kreslit vizi kuchyně pro truhláře …. 37 minut

Cvičení je pro toto období jen jedno a má formu zaškrtávacího kvízu. Otázky budou mít předpřipravené odpovědi a Vy budete pouze zaškrtávat položky, které budou podle Vás správné. Tím si nastudovanou látku usadíte a zopakujete.

13. – 22. ledna 2025

Tento blok studia je zaměřen na materiály pro podlahy a stěny.

Pro toto časové období jsou na programu 4 video-lekce, v celkovém časovém rozsahu necelé 2,5 hodiny:

  • Přehled hlavních typů řešení podlahy … 36 minut
  • Přehled hlavních typů řešení stěn … 44 minut
  • Dnešní móda v řešení stěn … 54 minut
  • Kladečský plán / spárořez … 12 minut

Cvičení tohoto období (v rámci kurzu celkově desáté ) se zaměřuje na návrh řešení stěn a podlah pro 3 různé situace.

23. ledna – 5. února 2025

Tento blok studia je zaměřen na návrh osvětlení interiéru.

Pro toto časové období je na programu 5 video-lekcí, v celkovém časovém rozsahu 2 hodiny:

 • Orientace v nabídce svítidel na trhu z pohledu míry šarmu … 37 minut
 • Jaká svítidla se dnes nosí … 33 minut
 • Teplota chromatičnosti světla, nebo-li barva a teplota světla … 11 minut
 • Index IP … 8 minut
 • Postup při návrhu osvětlovacího schématu a jeho dokumentace … 34 minutToto období obsahuje cvičení (v rámci kurzu celkově jedenácté), které představuje úkol vybrat svítidla pro 3 různé interiérové situace.
6. – 26. února 2025

Tento blok studia je zaměřen na stínění oken.

Pro toto období je na programu 5 video-lekcí, v celkovém časovém rozsahu lehce přes 2 hodiny:

 • Textil … 37 minut
 • Úvod do „oblékání“ oken … 25 minut
 • Možnosti řešení „oblékání“ oken … 17 minut
 • Jak specifikovat řešení záclon a závěsů … 37 minut
 • Cenové příklady při řešení „oblékání“ oken … 23 minut

Toto období má jedno cvičení (v rámci kurzu celkově dvanácté) a jeho náplní je výběr řešení okenního stínění a dekorování pro 3 různé situace, pro každou nakreslit hrubý plánek a odhadnout náklady řešení.

27. února – 17. března 2025

Tento blok studia je zaměřen na zpracování Vašeho průběžného projektu č. 2.

Projekt spočívá ve vyřešení dispozice pro zadaný prostor … kuchyně, jídelna, obývací pokoj. A též i ve výběru hlavních materiálů a zařizovacích prvků tak, aby bylo možné styl interiéru považovat za uvolněnou, moderní, venkovskou klasiku. Podklady od nás obdržíte, půdorys v měřítku, stěny v měřítku, seznámení s charakterem stavby.

Doplňkem k Vaší vlastní tvorbě je pak sada video-lekcí s technickou problematikou: rozvody elektřiny, přítok a odtok vody, digestoře.

Pro toto období jsou na programu 4 video-lekce, v celkovém časovém rozsahu lehce přes dvě hodiny:

 • Voda v domě … 44 minut
 • Elektřina v domě … 48 minut
 • Typy vodovodních baterií … 20 minut
 • Základní vlastnosti digestoří a typy výrobků na trhu … 28 minut
Závěrečný projekt

V případě, že splníte podmínku nasbírání potřebného počtu kreditů za průběžná cvičení a projekty, můžete zpracovat závěrečný projekt a tak získat náš Diplom.

Závěrečný projekt představuje návrh vybraného bytu či rodinného domu, který obsahuje kuchyni, jídelnu, obývací pokoj, koupelnu, předsíň a ložnici či dětský pokoj.

Na začátku března 2025 Vám zašleme podrobné zadání závěrečného projektu včetně soupisu naprosto minimálních požadavků pro získání Diplomu. Je na Vás, kdy budete chtít projekt odevzdat. Nejzazší termín pro odevzdání závěrečného projektu je 31. května 2025. Když projekt odevzdáte dříve, obdržíte Váš Diplom dříve.

Projekt se odevzdává elektronicky …. dokumenty ve formátu pdf po přihlášení (log in) nahrajete na náš web, do připravené sekce. Na Váš projekt nikdo kromě nás neuvidí.

Písemnou a ilustrovanou ucelenou zpětnou vazbu na Váš projekt pak naleznete na našem webu (opět po přihlášení se pod Vaším unikátním heslem) do 16 kalendářních dnů ode dne odevzdání projektu.

Váš Diplom pak obdržíte doporučenou poštou na adresu, kterou nám udáte. Poštovné po území ČR prostřednictvím České pošty je zahrnuto v ceně kurzu. Pokud budete chtít zaslat Váš DIPLOM do zahraničí, domluvíme se na výši doplatku podle skutečných nákladů.

Pravidla pro úspěšné absolutorium kurzu

Za zpracování průběžných cvičení kurzu je možné získat maximálně 88 kreditů:

cvičení č. 1 … 12 kreditů
cvičení č. 2 … 4 kredity
cvičení č. 3 … 6 kreditů
cvičení č. 4 … 4 kreditů
cvičení č. 5 … 8 kreditů
cvičení č. 6 … 4 kreditů
cvičení č. 7 … 12 kreditů
cvičení č. 8 … 4 kredity
cvičení č. 9 … 4 kreditů
cvičení č. 10 … 10 kreditů
cvičení č. 11 … 10 kreditů
cvičení č. 12 … 10 kreditů

Kromě cvičení se v rámci kurzu zpracovávají dva průběžné projekty a za ty je možné získat maximálně 72 kreditů:

první průběžný projekt … 30 kreditů
druhý průběžný projekt … 42 kreditů

Celkový počet kreditů, který je tedy možné získat, je 160. Minimální počet kreditů potřebných pro úspěšné absolvování kurzu (kromě odevzdání závěrečného projektu) je 96 (přibližně 60% plného počtu).

Kredity nepřidělujeme částečně … tedy, že bychom například u cvičení č. 1 udělili pouze 8 kreditů ze dvanácti. Při kvalitním zpracování cvičení obdrží student vždy plný počet kreditů k danému cvičení. Kvalitní zpracování není nutně „bezchybné“ či „zcela vyčerpávající“ zpracování … za kvalitní práci považujeme zodpovědné a rozumné zpracování. I kdybychom ve zpracování cvičení zaznamenali chyby, tak pokud bude cvičení zpracováno s rozumným úsilím a nasazením, tak odpovídající kredity přidělíme. Cvičení neslouží ke známkování, ale jsou nástrojem k protrénování / osvojení naučené látky, tzn. získané kredity jsou výrazem našeho uznání času stráveného věnování se danému tématu.

Kvalitní zpracování závěrečného projektu je pak nutnou podmínkou získání Diplomu. V případě zájmu, je možné poslat průběžné výstupy projektové práce k debatě, aby se student ujistil, že postupuje správným směrem a že tedy projekt s jistotou úspěšně obhájí. Máme zkušenost, že závěrečný projekt dokáže v dostatečné kvalitě zpracovat každý, kdo se projektu věnuje zodpovědně a se zájmem. Počet osob, které závěrečný projekt v dostatečné kvalitě v našich kurzech nedokázaly odevzdat, je přibližně 6 % ze všech našich účastníků kurzů a jsou to zejména studenti, kteří v průběhu studia ztratili o problematiku interiérového designu zájem.