PONDĚLÍ

27. září 2021

ÚTERÝ

28. září 2021

STŘEDA

29. září 2021

ČTVRTEK

30. září 2021

ÚTERÝ

12. října 2021

STŘEDA

13. října 2021

ÚTERÝ

23. listopadu 2021

STŘEDA

24.  listopadu 2021

ÚTERÝ

18. ledna 2022

STŘEDA

19. ledna 2022

ÚTERÝ

29. března 2022

STŘEDA

30. března 2022

PONDĚLÍ

23. května 2022

úterý

24. května 2022

STŘEDA

25. května 2022

ČTVRTEK

26. května 2022

27. – 30. 9. 2021 ... 4 dny

První soustředění se koná v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze a má za cíl zprostředkovat Vám zážitek, jaké všechny aktivity a úvahy patří do práce interiérového designéra na startu projektu.

Budeme trénovat interview s klientem … zjišťování jeho funkčních a stylových požadavků. Též provedeme analýzu osobního stylu každého z Vás.

Zaměříme se i na ergonomii a modelaci prostoru. K tréninku nám bude sloužit rodinný dům, který jsme navrhli, aby ilustroval základní principy návazností prostor v rodinném domě a umožnil dostatečně velký rozmach pro Vaši tvorbu. Dům má dispozici 5 + kk  a hlavní obytná místnost má téměř 58 m2. Pro Vaše první dispoziční návrhy jsme připravili šablonky v měřítku 1:50, abychom Vám seznamování s rozměry usnadnili.

Na soustředění budete mít k dispozici mnoho vzorků materiálů a z nich si vyskládáte vzorkovnici pro stylovou koncepci celého domu.  Tu i zpracujete i pomocí výtvarné koláže. Koláž Vás naučíme tvořit jak fyzicky, tak elektronicky.

Na konci soustředění budete mít zpracované 2D výstupy pro řešení hlavní obytné místnosti a hotové barevně materiálové schéma celého domu.

Samostudium pro mezidobí

V tomto období si „jen“ dopracujete svůj návrh z úvodního soustředění a přinesete si vše na konzultaci 12. či 13. října 2021.

12. nebo 13. 10. 2021 ... 1 den

Na výběr máte dva datumy konzultačního dne. Konzultaci si můžete objednat, ale nemusíte, není nutnou podmínkou studia. Na konzultaci probereme cvičení, která pro vás máme připravená a též se můžeme podívat na Vaše soukromé projekty, pokud budete chtít.

První konzultace je věnována dokončení dispozičního návrhu rodinného domu, který jsme navrhovali na prvním soustředění.

Samostudium pro mezidobí

V šesti týdnech od 14. října do 22. listopadu jsou na programu tři  sady videí na témata „Vztah s klientem“, „Práce s dispozicí“ a videa k práci s programem Sketch Up plus jak jej používat pro komunikaci s klienty … v presentacích a podkladech / výstupech.

Videa budou mít celkové trvání 8 hodin.

V tématu „Vztah s klientem“ probereme tyto okruhy:

 • Definice zadání a charakteru zakázky
 • Průběh zakázky a tomu odpovídající typy výstupů
 • Konzultativní přístup vs. autorská tvorba
 • Důležitost pochopení žádoucí cenové úrovně zakázky

V tématu „Práce s dispozicí“ probereme tyto okruhy:

 • Ergonomické zásady profesionálního designéra interiérů
 • Komunikační trasy a zónování
 • Typologie nábytku
 • Komunikace rozměrů ve výstupech designéra

V tématu „Sketch Up“ probereme tyto okruhy:

 • Pracovní postup
 • Nastavení scén
 • Řezy a kdy je používat
 • Různé vzhledy výstupů pro různé situace
23. nebo 24. 11. 2021 ... 1 den

Na výběr máte opět dva datumy konzultačního dne. Konzultaci si můžete objednat, ale nemusíte, není nutnou podmínkou studia. Na konzultaci probereme cvičení, která pro Vás máme připravená a též se můžeme podívat na Vaše soukromé projekty, pokud budete chtít.

Druhá  konzultace je věnována především seznámení s programem Sketch Up.

Samostudium pro mezidobí

V osmi týdnech od 25. listopadu 2021 do 17. ledna 2022 jsou na programu videa k technickým otázkám. Začneme materiálem pro výrobu nábytku, kam zahrneme i materiály pro pracovní desky v kuchyni. Dále si projdeme nejtypičtější materiály na stěnu za pracovní deskou a trendům v keramických obkladech stěn. Probereme i možnosti řešení podlah a stěn (zejména tapety), osvětlení a stínění oken.

 Videa budou mít celkové trvání 10 hodin.

18. nebo 19. 1. 2022 ... 1 den

Na výběr máte opět dva datumy konzultačního dne. Konzultaci si můžete objednat, ale nemusíte, není nutnou podmínkou studia. Na konzultaci probereme cvičení, která pro Vás máme připravená a též se můžeme podívat na Vaše soukromé projekty, pokud budete chtít.

Třetí  konzultace je opět věnována především výuce programu Sketch Up. Též ale zahájíme přemýšlení o návrhu kuchyně a koupelny.

Samostudium pro mezidobí

V deseti týdnech od 20. ledna do 28. března 2022 dokončíme technické otázky … videa se budou věnovat spotřebičům v kuchyni, sanitě v koupelnách a dotkneme se i lehce stavebních témat, jako je voda v domě, topení. Stručně se dotkneme i témat jako jsou okna a dveře, sádrokarton, schodiště.

 Videa budou mít celkové trvání 5 hodin.

Vedle studia pomocí videí vás požádáme o zpracování Vašeho návrhu kuchyně a koupelny.  Tento úkol je dobrovolný a můžete jej předložit na konzultaci na konci března.

29. nebo 30. 3. 2022 ... 1 den

Na výběr máte opět dva datumy konzultačního dne. Konzultaci si můžete objednat, ale nemusíte, není nutnou podmínkou studia. Na konzultaci probereme cvičení, která pro Vás máme připravená a též se můžeme podívat na Vaše soukromé projekty, pokud budete chtít.

Čtvrtá konzultace je opět věnována především výuce programu Sketch Up. Též se ale rádi podíváme na Váš návrh kuchyně a koupelny. V neposlední řadě společně zpracujeme několik cvičení na téma barva a styl.

Samostudium pro mezidobí

V necelých osmi týdnech od 31. března do 22. května 2022 se budeme věnovat problematice barev, vzorů a stylu.

Podíváme na účinky barev na psychiku člověka. Seznámíme se s fungováním barevných kombinací. Stane se z Vás expert na chování barev a již Vám nebude stačit výrazivo dle odstínů (modrá, červená, …) budete řešit, jak sytá ta barva je, ze kterého odstínu pochází, jaké má LRV. A to není všechno … pochopíte vliv sousedství barev na jejich vyznění a též i proč nevybírat barvu na stěnu z malého vzorečku. V neposlední řadě se budeme věnovat kombinaci dřevin a vzorů.

Z hlediska tvorby stylu probereme znaky klasiky a naopak „hypermodernosti“, zmíníme se o hlavních trendech, ukážeme si odkazy současnosti na historii. Budeme kombinovat materiály i tvary. Hledat harmonii i kontrast.

 Videa budou mít celkové trvání 8 hodin.

23. – 26. 5. 2022 ... 4 dny

Čtyři dny v květnu proběhnou opět v Uměleckoprůmyslovém muzeu a opět budeme společně pracovat na projektu. Tentokrát se zaměříme na technické a konstrukční myšlení a na vizualizace. Naším cílem je, abyste na konci soustředění měli hotový model v SU a z něj „vytažené“ oslnivé vizualizace, doplněné technickými výkresy.

Základní cena tohoto kurzu činí 19 800 Kč. Abychom se dostali k celkovým nákladům na studium, je třeba k této částce přičíst následující položky:

  • poplatky za konzultace (celkem jsou 4 konzultační dny a cena jednoho činí 2 900 Kč)
  • studentskou licenci pro program Sketch Up (tato platba je zcela dobrovolná, k úspěšnému absolutoriu studia není třeba licenci pořizovat)
  • dopravu do Prahy
  • obědy ve dny studia v Praze
  • pomůcky … poměrové pravítko, fixy, tužky, papíry … investice 500 Kč stačí
  • knihy … velice neuchopitelná položka neb skvělých knih o interiérech je na trhu nepřeberné množství, pro studium samotné nicméně není třeba kupovat žádnou knihu, veškeré potřebné informace obdržíte od nás v rámci kurzu
  • časopisy … též velice neuchopitelná položka neb skvělých časopisů o interiérech je na trhu nepřeberné množství a opět platí, že samotné studium žádný nákup časopisů nevyžaduje