UCELENÁ SADA ON-LINE LEKCÍ, KTERÁ VÁS UVEDE DO SVĚTA INTERIÉRŮ

Pro ty z vás, kdo se nemůžete přihlásit přímo na kurz, nabízíme samostudium prostřednictvím balíčku 12 video lekcí v rozsahu 7 hodin.

Balíček obsahuje jak témata z oblasti estetické teorie, tak základy ergonomie a tvorby dispozic, stejně jako technická témata od podlah po okenní dekorace.

Za poplatek 390 Kč budete mít přístup k videím do 31. října 2023.

Videa mají přátelský a uvolněný tón, nesnažili jsme se o suché přednášky. Sdělujeme jak „obecné pravdy“, tak naše názory. Obsahově videa kopírují přednášky našeho ročního rekvalifikačního studia.

Základní principy interiérového designu

2 videa, která v součtu trvají téměř hodinu a půl se věnují ergonomii, tvorbě dispozice a modelování prostoru. Toto téma tvoří pomyslný základ celé profese a zákazníci, kteří si koupí tento balíček video lekcí obdrží emailem jako bonus ještě dokument, kde klíčové ergonomické rozměry shrnujeme textově a obrázkově … trošku jako takovou cvičebnici.

Od listopadu budeme spouštět možnost získání přístupu k jednotlivým videím dle individuálního výběru a to si pak budete moci doplnit přehled i o téma barev a kompozice, což jsou další základní stavební kameny kvalitního designu.

Přehled o trhu s vybavením pro interiér

V balíčku naleznete videa o různých materiálech pro podlahy a stěny. Hodně řešíme odolnost podlah a vliv materiálu podlahy na pocity člověka v interiéru. V rámci přehledu možností a trendů v řešení stěn se zabýváme i tipy na přemýšlení o výběru vzoru a materiálu tapety a návody, jak si naplánovat aplikaci a spotřebu – tedy odhadnout cenu dopředu.

Též Vás seznámíme s trendy v osvětlení a vysvětlíme Vám důležité pojmy jako je „teplota chromatičnosti světla“ nebo „Index IP“. Naučíte se navrhnout si světlené schéma místnosti.

V neposlední řadě se naučíte si správně zvolit okenní dekoraci či vnitřní stínění oken a navrhnout přesné řešení.

Úvod do navrhování nábytku na míru

Součástí balíčku je i jedna video lekce, nazvaná „Jak kreslit vizi kuchyně pro truhláře“. Je to takové úvodní zamyšlení nad konstrukcí nábytku na míru a jakou míru detailu vyjadřuje komunikace se zhotovitelem, aby byl výsledek podle představ zadavatele.

Pokud Vás toto téma zajímá, můžete nám napsat o zpřístupnění dalších videí … Úchytky pro otevírání skříněk a zásuvek (36 minut) a Materiály pro pracovní desky (29 minut) … cena činí 100 Kč za obě videa na stejné období jako je tento balíček.

Poplatek za přístup ke všem video lekcím do 31. října 2023 činí

 1. Ergonomie – přehled o hlavních rozměrových principech a hodnotách  … 51 minut
 2. Modelování prostoru  … 34 minut
 3. Jak kreslit vizi kuchyně pro truhláře … 37 minut
 4. Přehled hlavních typů řešení podlahy … 36 minut
 5. Přehled hlavních typů řešení stěn … 44 minut
 6. Tapety – aspekty aplikace … 30 minut
 7. Úvod do „oblékání“ oken … 25 minut
 8. Možnosti řešení „oblékání“ oken  … 17 minut
 9. Orientace v nabídce svítidel na trhu z pohledu míry šarmu … 37 minut
 10. Teplota chromatičnosti světla, nebo-li barva a teplota světla  … 11 minut
 11. Index IP … 8 minut
 12. Postup při návrhu osvětlovacího schématu a jeho dokumentace … 34 minut